Konkurs Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej w zakresie Pojazdów i Maszyn


W dniu 6 kwietnia 2017r. pięciu uczniów naszej szkoły z klasy 4Tp wzięło udział w finale II edycji Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej odbywającym się w siedzibie Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej (ul. Narbutta 84, Warszawa). Eliminacje do Konkursu odbyły się w dniu 9 marca 2017r. na terenie każdej ze szkół zgłoszonych wcześniej organizatorowi. W naszej szkole do rywalizacji przystąpiło dziesięciu uczniów z czego do finału zostały zakwalifikowane następujące osoby: Grzegorz Jackiewicz, Marek Paluch, Grzegorz Pełka, Krzysztof Piotrak i Krzysztof Wierzbicki.

Oba etapy Konkursu polegały na rozwiązaniu testu składającego się z pytań teoretycznych oraz zadań obliczeniowych obejmujących zagadnienia związane z szeroko rozumianą mechaniką i mechatroniką pojazdów i maszyn. W finale Konkursu naszym kolegom nie udało się zająć czołowych miejsc. Najlepszy z nich Krzysztof Wierzbicki w klasyfikacji końcowej zajął 9. miejsce spośród 48 uczestników. To dobra pozycja w rankingu, ale nie wystarczyła na zdobycie najcenniejszej nagrody jakim był „indeks na SiMR”.

Myślę, że dla zainteresowanych studiowaniem na tej uczelni, przyjazd tu nie był do końca na darmo. Była okazja poczuć atmosferę Wydziału, poznać jego kierownictwo i kadrę, porozmawiać ze studentami i studentkami, nawiązać nowe znajomości.