23. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej


W dniu 7 kwietnia 2017r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbył się kolejny już 23. Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, w  którym wzięło udział 255 uczniów z 63 szkół z całej Polski. Turniej jak zwykle odbywał się w czasie trwania targów Motor Show, co jest bezsprzecznie dodatkową atrakcją dla jego uczestników. Do tegorocznej rywalizacji z naszej szkoły przystąpiły dwie reprezentacje osobno w kategorii technikum i szkoły zawodowej. Technikum reprezentowało trzech uczniów z klasy 3Tp a zasadniczą szkołę zawodową – dwóch uczniów z klasy 3a. Niestety bardzo silna konkurencja uniemożliwiła naszym uczniom zakwalifikowanie się do ścisłego finału, dlatego ich zmagania w zakresie wiedzy motoryzacyjnej zakończyły się po etapie teoretycznym. Test teoretyczny wyłonił najlepszych pięciu uczestników z technikum i szkoły zawodowej, którzy w finale przystąpili do wykonania kilku zadań praktycznych. Za sam udział w konkursie każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom. Po zakończeniu testu, w czasie sprawdzania prac przez komisję na wszystkich czekała moc atrakcji: mogli spotkać się z Kubą Bielakiem, zwiedzać ekspozycje wystawców Motor Show, uczestniczyć w imprezach uświetniających targi m. in. ekscytujących pokazach stuntowych mistrzów.