Warsaw Moto Show 18.11.2016r.

W dniu 18 listopada 2016 r. 126 uczniów naszej szkoły z klas 4Tp, 3Tp, 2Tp, 2Tmm, 2a, 1a wzięło udział w targach motoryzacyjnych Warsaw Motor Show odbywających się w Centrum Targowo-Kongresowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie pod Warszawą. W programie wydarzenia organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla pasjonatów zarówno nowych jak i starych aut. Na licznych stoiskach wystawowych swoją ofertę handlowa prezentowały najlepsze firmy ze świata motoryzacji, dealerzy największych marek. Uczniowie mogli zobaczyć również pojazdy ekologiczne o alternatywnych źródłach napędu, zmierzyć swoje siły w strefie gier motoryzacyjnych i symulatorów, obejrzeć rozgrywki II Rundy Mistrzostw Europy ligi RC Euro Off-Road Series oraz uczestniczyć w prezentacji nowego Land Rovera Discovery. Dla zainteresowanych nietypowymi konstrukcjami pojazdów przygotowano strefę edukacyjną, w której studenci polskich uczeni technicznych przedstawiali skonstruowane przez siebie pojazdy. Na przykład Politechnika Rzeszowska przedstawiła pojazd wyścigowy nagradzany na ogólnopolskich i światowych konkursach, a Politechnika Gdańska pokazała superekonomiczny bolid zużywający niewiele paliwa. Wszyscy uczestnicy wycieczki pomimo zmęczenia kilkugodzinnym zwiedzaniem byli zadowoleni z wyjazdu.