Po raz pierwszy w Graham Packaging Poland

Nasi uczniowie po raz pierwszy gościli w zakładzie produkcyjnym Graham Packaging Poland Sp z o.o. Znaleźli się tam na mocy porozumienia podpisanego pomiędzy zakładem a Zespołem Szkół Zawodowych nr2 im. Powstańców Warszawy w roku szkolnym 2015/2016. W dniu 18 kwietnia klasa rozpoczęła praktyki zawodowe, które potrwają przez 3 tygodnie. Ponownie wrócą do zakładu w przyszłym roku na 4 tygodnie nauki. Uczniowie już trzeciego dnia chwalili zakład m. in. za wyposażenie w maszyny i urządzenia wysokiej klasy jak np. obrabiarki CNC (także pięcioosiowe), z którymi zetknęli się po raz pierwszy. Dostali na wyposażenie ubranie  firmowe, własne miejsce do przebrania i każdy dostał do dyspozycji własna szafkę. Jedną z fajniejszych rzeczy, jak stwierdzili uczniowie, są poranne odprawy kierownikiem produkcji.