Mechanik na Politechnice.

W dniach 10 i 14 marca 2014 roku klasy 4Tp oraz 3Tpm pod opieką J. Kosieradzkiego, Stanisława Szlagora oraz Michała Abramowskiego odwiedziła Politechnikę Warszawską. Celem wizyty były zajęcia w Zintegrowanym Środowiskowym Laboratorium Systemów Mechatronicznych Pojazdów i Maszyn Roboczych na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Uczniowoie odbyli wstęp w postaci części teoretycznej, którą poprowadził dr inż. Krzysztof Szczurowski.

Następnie przeszli do zajęć laboratoryjnych. Dalej mieli okazję także zwiedzić Laboratorium Pojazdów na tym samym wydziale, gdzie uwagę uczniów skupił pojazd podarowany wydziałowi przez jedną  z firm motoryzacyjnych. Zaciekawili się także stanowiskiem do badań uciągu ciągnika rolniczego, gdzie na hamowni podwoziowej stał Ursus z napędem na cztery koła oraz stanowiskiem do badań amortyzatorów magnetoreologicznych. Na koniec wnikliwie obejrzeli pojazd zbudowany przez studentów do wyścigów w Formule Student.