Motor Show Poznań 2016 – 1.04.2016r

Jak co roku wybraliśmy się na targi motoryzacji w Poznaniu. Tym razem liczba uczestników wyjazdu była znacząca, 96 osób razem z opiekunami i kierownictwem. Potrzebowaliśmy do tego wyjazdu 2 autobusów, które podstawiła firma Mobilis. Były to dwa świeże autobusy marki Scania. Wyjechaliśmy o godzinie 5 rano. Podróż przebiegła bez zakłóceń, po drodze był jeden postój na MOP’ie. Dojechaliśmy na miejsce o godzinie 10 i po zaparkowaniu autobusu przeszliśmy na teren targów. Przeszliśmy przez bramki bez większych problemów i rozpoczęliśmy zwiedzanie, a było co oglądać (w najbliższym czasie zamieścimy zdjęcia). W międzyczasie także grupa uczniów startowała w turnieju wiedzy samochodowej (relacja z przebiegu tutaj – www.zespolmechaniczny.edu.pl). Na terenie targowym można było spotkać wiele gwiazd sportu czy telewizji takich jak Krzysztof Hołowczyc czy Kuba Bielak. W czasie targów także odbyła się debata na temat kształcenia zawodowego a dokładniej poruszano temat nowego kierunku kształcenia – kierowca mechanik. Największe wrażenie robiły prezentowane samochody i motocykle oraz… kampery! W tym roku było dużo samochodów i przyczep kempingowych i przy okazji targów odbył się także zlot caravaningowy. Poza tym można było obejrzeć z bliska samochody typu Ferrari ,Porsche, Maserati, samochody produkcyjne lub koncepcyjne.

Powrót do domu również przebiegł bez większych problemów. Zrobiliśmy zbiórkę w wyznaczonym miejscu o godzinie 14, przeszliśmy na parking dla autobusów i pomimo korków już kilka minut po 15 byliśmy na autostradzie, głównie dzięki temu, że kierowcy wykazywali się pełnym profesjonalizmem i przeprowadzili nas przez poznańskie korki bardzo szybko, zupełnie jakby jeździli w Poznaniu od zawsze. Po drodze zatrzymaliśmy się na jedzenie w popularnej restauracji, a ok godziny 20.30 dojechaliśmy do szkoły. Oczywiście żaden opis nie odda tego co widzieliśmy w rzeczywistości ale może chociaż namiastkę pokażemy przy pomocy zdjęć…