Chłopaki z mechanika na olimpiadzie


28 marca 2014r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim po raz drugi wzięli udział w „Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Samochodowej” zorganizowanym przez Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku pod patronatem Międzynarodowych Targów Poznańskich, Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej w Gdańsku oraz czasopisma „Nowoczesny Warsztat”. Na finalistów Turnieju czekały bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe, a zwycięzca otrzymał indeks Politechniki Poznańskiej. Nasza szkoła zgłosiła trzyosobowe reprezentacje z technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej. Opiekunem merytorycznym był nauczyciel przedmiotów zawodowych Jacek Kosieradzki.

Najlepsi uczniowie ZSZ nr 2 w półfinale polegającym na rozwiązaniu testu pisemnego zostali sklasyfikowani następująco: Oszkiel Tomasz z kl. 3Tp – 42. miejsce spośród 142 uczestników w kategorii technikum oraz Gromuła Damian z kl. 3a – 58. miejsce spośród 79 uczestników w kategorii szkół zawodowych. Żadnemu z nich niestety nie udało się zakwalifikować do finału konkursu – przechodzi tylko pierwsza dziesiątka z najlepszymi wynikami z testu. Wszyscy uczniowie bez względu na osiągnięty wynik otrzymali poświadczenia uczestnictwa w Turnieju. W rankingu szkół „Mechanik” zajął 24. miejsce na ogólną liczbę 57 szkół zawodowych biorących udział w tegorocznym Turnieju.

Przed rozpoczęciem rywalizacji uczestnicy Turnieju zostali przywitani przez organizatorów. Widok na salę, gdzie przeprowadzono test pisemny z zakresu wiedzy teoretycznej.

Po zakończeniu zmagań uczestnicy Turnieju zwiedzali ekspozycje wystawiennicze odbywających się w tym czasie w Poznaniu targów Motor Show. Do zobaczenia były nie tylko piękne samochody i szybkie motocykle, ale również ekskluzywne campery oraz nowoczesne samoloty. Ponadto uczniowie mogli zapoznać się z najlepszymi produktami branży motoryzacyjnej, najnowszą technologią i sprzętem diagnostycznym, wyposażeniem warsztatów samochodowych, myjni oraz wulkanizacji. Mieli również możliwość zobaczenia najnowszych technik szkolenia przyszłych zawodowców w specjalnie zorganizowanej „Wzorcowej Szkole”.