Finał Mistrzostw Mechaników 2020

W  dniu  15 września 2020r. został rozegrany finał IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników z udziałem drużyny z naszej szkoły, która rywalizowała w kategorii Młody Mechanik. W tym roku ze względów epidemicznych finał Mistrzostw został przeprowadzony za pośrednictwem internetu, a nie jak dotychczas podczas Targów Motoryzacyjnych w Poznaniu. W pierwszej części finału uczestnicy rozwiązywali test z wiedzy o motoryzacji na e-platformie Akademia Młodego Mechanika. Drugą częścią zmagań były konkurencje hybrydowe, łączące tradycyjny test z zadaniami w formie filmowej, przygotowanymi przez partnerów merytorycznych m.in. Mobil, KRAMP, FILTRON i Febi Bilstein. W trzeciej części uczestnicy wykonywali zadanie praktyczne w Wirtualnym Warsztacie polegające na wymianie klocków hamulcowych. Integralną częścią finału był również test z zasad bezpieczeństwa przygotowany przez Yanosika i Policję. Całość wydarzenia uświetniały rozmowy w studiu Mistrzostw z udziałem głównych organizatorów, wideospotkania z opiekunami uczestników i przedstawicielami firm partnerskich oraz prowadzący Grzegorz Duda. Po rozegraniu wszystkich konkurencji i podsumowaniu uzyskanych wyników nasi uczniowie Mateusz Kuberski i Michał Szuba (uczniowie klasy 3Tp) zajęli  w klasyfikacji końcowej 15 miejsce spośród 29 drużyn uczestniczących w finale konkursu. Nie jest to wprawdzie wynik najlepszy, ale z racji dużych utrudnień w przygotowaniach i debiutu tych uczniów w Mistrzostwach można z całą stanowczością pogratulować im i życzyć powodzenia podczas zmagań w przyszłym roku. Jako opiekun drużyny już teraz trzymam za nich kciuki.