Egzaminy z kwalifikacji – sesja letnia 2020

Na podanych poniżej stronach znajdziesz harmonogramy organizacji egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie wg formuły 2012 (kwalifikacje jednoliterowe) oraz formuły 2017 (kwalifikacje dwuliterowe) przeprowadzanych w naszej szkole w sesji czerwiec – lipiec 2020. Żeby otworzyć zasób kliknij w link.

Egzaminy z kwalifikacji dwuliterowych: https://mechanik2-my.sharepoint.com/:w:/g/personal/jacekkosieradzki_office365_mechanikszkola_pl/Ea6TWgcjqrNBk2iB-xgHSFcB7RTn5uPJsJp33b1qd0I-OQ?e=xlt2ms

Egzaminy z kwalifikacji jednoliterowych: https://mechanik2-my.sharepoint.com/:w:/g/personal/jacekkosieradzki_office365_mechanikszkola_pl/ETZWC0GPXWlGprKXJjQutoMBlbXxGqWFKycoAmBXUdFxmw?e=a3aG0h

Uwaga: Szczegółowe listy zdających zawierające informację o miejscu i terminie przeprowadzania egzaminów zostały przesłane każdemu uczniowi i absolwentowi poprzez dziennik elektroniczny.

Procedury sanitarne obowiązujące podczas przeprowadzania egzaminów z kwalifikacji:

1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  2. Zdający nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
  3. Rodzic lub prawny opiekun nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
  4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
  5. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. Jeżeli szkoła zdecyduje o zapewnieniu przyborów piśmienniczych albo kalkulatorów rezerwowych dla zdających wówczas konieczna jest ich dezynfekcja. W przypadku materiałów jednorazowych, których zdający nie zwracają, dezynfekcja nie jest konieczna. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
  6. Zdający korzystają z własnego długopisu potwierdzając swoją obecność na egzaminie (podpisując się w wykazie).
  7. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
  8. Na terenie szkoły nie ma możliwości zapewnienia posiłków. Osoby przystępujące do więcej niż jednego egzaminu w ciągu dnia będą mogły zjeść przyniesione przez siebie produkty w przerwie między egzaminami.
  9. Osoby, które przystępują do dwóch egzaminów jednego dnia, mogą w czasie przerwy opuścić budynek szkoły albo oczekiwać na terenie szkoły na rozpoczęcie kolejnego egzaminu danego dnia, jeżeli zapewniona jest odpowiednia przestrzeń.
  10. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
  11. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową, materiałem lub przyłbicą). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających lub po podejściu zdających do stanowiska egzaminacyjnego. Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
  12. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy: podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie; wychodzi do toalety; podchodzi do niego egzaminator, aby ocenić rezultat pośredni (w części praktycznej egzaminu); kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
  13. Zdający mogą (jeżeli uznają to za właściwe) mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku lub stanowisku egzaminacyjnym.
  14. Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą również korzystać z przyłbicy, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej.
  15. Zdający nie mogą przebywać w sali egzaminacyjnej podczas przerw między poszczególnymi zmianami egzaminu, ze względu na konieczność przeprowadzenia dezynfekcji tych miejsc oraz w razie konieczności znajdującego się w nich sprzętu.
  16. W przypadku egzaminu z kwalifikacji, na którym dozwolone jest korzystanie przez grupę zdających z np. jednego egzemplarza dokumentacji technicznej, tego samego urządzenia, obok materiału/urządzenia, z którego może korzystać więcej niż jedna osoba, powinien znajdować się dozownik z płynem dezynfekcyjnym w celu dezynfekowania rąk przed skorzystaniem z danego materiału egzaminacyjnego/urządzenia.
  17. Zdający powinni dostosować się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego: nie dotykać dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu, a podczas kaszlu i kichania zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką.
  18. Należy bezwzględnie unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
  19. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.