Konkursy 2020


Eliminacje do IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik odbyły się 6 marca 2020r. Do rozwiązania testu internetowego z naszej szkoły przystąpiło 22 dwuosobowe zespoły. Dwóch uczniów klasy 2Tp Mateusz Kuberski i Michał Szuba zostało zakwalifikowanych do finału Mistrzostw. Zajęli 24. miejsce na ponad tysiąc zespołów rywalizujących w tej kategorii. Z powodu epidemii koronawirusa finał Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników nie może odbyć się w tradycyjnej formie podczas targów Poznań Motor Show, gdyż ta impreza została przeniesiona na przeszły rok. Organizatorzy Mistrzostw Mechaników nie rezygnowali jednak z przedsięwzięcia i zdecydowali o przeprowadzeniu finału we wrześniu tego roku, ale nie określili jeszcze jak będzie się odbywał. Odliczamy więc czas do finału i czekamy na informację jak dokładnie będzie przebiegał.

26. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej odbyła się 27 marca 2020r. Tym razem podczas finału została przeprowadzona tylko część teoretyczna, która polegała na rozwiązaniu testu wiedzy drogą internetową. Test wiedzy składał się z sześciu rund. W trzeciej rundzie dotyczącej systemów bezpieczeństwa uczeń naszej szkoły Karol Cegiełka (klasa 4Tp) zajął  4. miejsce. Nie wystarczyło to jednak, żeby znaleźć się na dziesięcioosobowej liście zwycięzców całego Turnieju. Tak na pocieszenie – do udziału w finale OTWS w tym roku szkoły z całej Polski zgłosiły aż 468 uczniów. Zainteresowanych tematem odsyłam na stronę http://www.otws.pl/a,71288,otws-2020-podsumowanie-organizatora.html , gdzie znajduję się podsumowanie OTWS 2020 przez jednego z organizatorów. W następnym roku powalczymy znowu, chociaż w nowym składzie. Po zmianie regulaminu Turnieju możemy zgłaszać więcej uczniów do kolejnej edycji Turnieju.

V edycja Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej w Zakresie Pojazdów i Maszyn została odwołana przez organizatora Wydział SiMR PW. Etap półfinałowy w szkołach był zaplanowany w dniu 19 marca a finał Konkursu w kwietniu br. Nasza szkoła zgłosiła 10 uczestników, ale niestety nie mogli wypróbować swojej wiedzy i umiejętności. Czekamy więc na kolejną szansę w przyszłym roku.