Premiera gokarta 2019

W listopadzie 2019 roku podczas dnia otwartego dla absolwentów naszej szkoły zorganizowanego w ramach obchodów 75-lecia „Mechanika” przedstawiono po raz pierwszy większej publiczności gokarta zbudowanego przez uczniów aktywnie działających w Kole Motoryzacyjnym (wcześniej również Kole Techniki Samochodowej). Pokaz miał miejsce w części szkoły, gdzie zlokalizowane są pracownie mechaniczne, tzw. sektorze mechanicznym i wzbudził duże zainteresowanie wśród odwiedzających szkołę gości. Najmłodsi robili sobie pamiątkowe zdjęcia, trochę starsi prosili o zademonstrowanie działania pojazdu. Chciałbym przybliżyć nieco konstrukcję naszego gokarta. Pojazd został zbudowany na podzespołach quada 110ATV i posada: mocną ramę stalową, mechaniczne hamulce w osi przedniej służące głównie do ruszania (nie hamowania), hydrauliczny hamulec zasadniczy działający na tylną oś, akumulator 12V/6Ah wykonany w technologii AGM, układ paliwowy zasilany pompą elektryczną, inny zbiornik paliwa, sportową małą kierownicę.

Obecnie silnik pojazdu poddawany jest remontowi z uwagi na nasilające się wycieki oleju silnikowego.

Po naprawie silnika czekają nas jeszcze pewne drobne modernizacje i będzie można powiedzieć, że projekt konstrukcyjny „MÓJ POJAZD” został zakończony.

Poniżej zamieściłem zdjęcia z prac wykonywanych w bieżącym roku szkolnym przez przyszłych techników pojazdów samochodowych z klasy 2Tp.

img_20180902_023201 img_20180902_023340 img_20180902_023411 img_20180902_023450

fdsd