Finał Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej 2019

W dniu 11 kwietnia 2019 roku w siedzibie Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej odbył się Finał IV  edycji Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej w zakresie Pojazdów i Maszyn. W wyniku przeprowadzonych w marcu eliminacji do napisania testu finałowego zakwalifikowało się 28 uczniów szkół średnich z województwa mazowieckiego. Finał rozpoczął się po oficjalnym powitaniu wszystkich uczestników i opiekunów przez Dziekana Wydziału SiMR, kilkanaście minut po godz. 11. Po niespełna godzinie zakończyła się rywalizacja uczniów i do sprawdzania prac przystąpiła Komisja Konkursowa. W oczekiwaniu na rozstrzygnięcie Konkursu można było skorzystać z przygotowanego przez gospodarzy poczęstunku (kawa , herbata , ciasteczka, …). Ostatecznie na podstawie uzyskanych wyników Komisja Konkursowa wyłoniła 3 Laureatów i 1 Wyróżnionego Finalistę, czyli cztery osoby. Najlepiej z naszych uczniów napisał uczeń klasy 3Tp, który zajął ex aequo 5 miejsce zdobywając dwa punkty mniej niż osoba wyróżniona w konkursie. Zabrakło trochę szczęścia, bo pytania były naprawdę trudne. Chociaż nie ma w tym nic dziwnego, to jest przecież rywalizacja najlepszych uczniów. A walczą nie tylko o nagrody rzeczowe, ale również gwarancję studiowania na tym wydziale po skończeniu szkoły średniej i uzyskaniu świadectwa maturalnego.