Automaticon 2019

W dniu 28 marca 2019 roku uczniowie klasy 2Tm ( zawód technik mechatronik) pod opieką nauczycieli kształcenia zawodowego wzięli udział w wycieczce na odbywające się w Warszawie Międzynarodowe Targi Automatyki i Pomiarów. Zakres tematyczny tegorocznych targów został podzielony na cztery podstawowe obszary: aparatura kontrolno-pomiarowa i elementy automatyki, automatyzacja, robotyzacja oraz napędy. Nasi uczniowie chętnie zwiedzali stanowiska wystawców i interesowali się prezentowanymi układami automatyki i pomiarów. Jest to dobry moment na zapoznanie z nowościami w branży i możliwość zobaczenia różnych układów, o których uczą się w szkole w praktycznym zastosowaniu. Oczywiście zdobycie pełnej wiedza na temat prezentowanych urządzeń i systemów możliwe będzie po ukończeniu studiów technicznych a być może dopiero po zatrudnieniu w konkretnej firmie. Jak widać w każdym kolejnym roku postęp w dziedzinie automatyki i pomiarów następuje się w bardzo szybkim tempie. Rola człowieka w procesach produkcyjnych staje się coraz bardziej ograniczona.