Czas na konkursy …

Miesiąc marzec 2019 roku obfitował w wiele konkursów z branży samochodowej.

W dniu 6 marca 2019 odbył się pierwszy etap VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik organizowanych przez firmę MOBIL. Ten etap konkurs polegał na rozwiązaniu przez dwuosobowe zespoły testu składającego się z trzydziestu pytań opublikowanych na stronie www.mobil.pl . W eliminacjach internetowych z naszej szkoły wzięło udział dziewięć zespołów, czyli łącznie 18 uczniów z klasy 3Tp i 4Tp. Niestety wobec bardzo licznej i silnej konkurencji żaden z tych uczniów nie dostał się do finału.

W dniu 20 marca 2019 ośmiu uczniów również z klas 3Tp i 4Tp przystąpiło do etapu szkolnego Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej w Zakresie Pojazdów i Maszyn organizowanego przez Wydział SiMR Politechniki Warszawskiej. I tu mamy dobrą wiadomość. W wyniku przeprowadzonych eliminacji do finału Konkursu zakwalifikowało się aż pięciu uczniów. Finał odbędzie się 11 kwietnia 2019 w siedzibie uczelni. Zostało więc trochę czasu na „szlifowanie formy”.

I wreszcie trzeci konkurs odbywający się cyklicznie w Poznaniu w czasie targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show. W tegorocznej 25. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej wzięło udział trzech uczniów technikum z klasy 3Tp. Po rozwiązaniu testu finałowego okazało się, że nasi uczniowie nie znaleźli się w gronie pięciu najlepszych uczestników. Ostatecznie jak zostali sklasyfikowani dowiemy się w późniejszym terminie po opublikowaniu pełnej listy na stronie OTWS. Na pocieszenie podczas oczekiwania na rozstrzygnięcie testu jeden z naszych kolegów otrzymał skromny upominek wylosowany w ramach dodatkowych atrakcji. Oczywiście udział w Turnieju daje prawo zwiedzania targów Motor Show z czego każdy z uczestników chętnie skorzystał.

Poniżej zamieściłem zdjęcia z eliminacji do konkursu Młody Mechanik oraz Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej.

bez-tytulu-1

bez-tytulu-3