Warsaw Motor Show 2018

W piątek 16 listopada 2018r. uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim wzięli udział w IV edycji Targów Motoryzacyjnych Warsaw Motor Show w Nadarzynie. Wyjazd cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży. Liczby chętnych to ok. 160 osób, z czego ostatecznie pojechało ponad 150 uczniów. Tak liczna grupa do transportu wymagała aż trzech dużych autobusów. Organizatorem wycieczki był zespół mechaniczny, opiekunami (dziewięć osób) nauczyciele różnych przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych.

Co zobaczyliśmy? Stoiska z samochodami osobowymi i motocyklami, firmy zajmujące się renowacjami starych klasycznych aut, ciekawe stoisko firmy Omegas promujące instalacje LPG stosowane również do aut z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Uwagę przyciągały strefy poświęcone pielęgnacji aut, tuningowi, prezentujące części i akcesoria samochodowe oraz urządzenia warsztatowe. Dla fanów motosportu w hali D na stoisku Olimp Racing przygotowano pokaz samochodów Audi R8 GT3 zaliczanych do grupy najlepszych konstrukcji wyścigowych oraz motocykli biorących udział w wyścigach sprinterskich i endurance. Dużą atrakcją dla młodzieży były symulatory wyścigowe oraz symulatory dachowania pozwalające doświadczyć jak wygląda dachowanie samochodu widziane ze środka pojazdu oczywiście z zachowaniem niezbędnych standardów bezpieczeństwa. Na targach nie zabrakło miejsca dla automobilklubów i uczelni technicznych. Warszawski klub BMW przedstawił kolekcję aut serii 3 i 5, a studenci z polskich Politechnik przedstawili swoje osiągnięcia w dziedzinie konstrukcji różnych bolidów. Tegoroczne targi to także promocja elektromobilności, w tym pokazy pojazdów z napędem elektrycznych od bardzo małych przeznaczonych dla kierowców od lat 14 do pojazdów dużych, jak najnowsza Tesla Model 3. Dla zainteresowanych samochodami elektrycznymi przygotowano również specjalny kryty tor do ich testowania. W hali F swoje nowości prezentowali m.in. Aston Martin, Lamborghini, wspomniana wcześniej Tesla, Lexus, Mercedes-Benz, Jeep, Audi i Toyota.

Impreza naprawdę udana. Polecam obejrzenie galerii zdjęć.