AUTOMATICON 2018

W dniu 20 marca 2018r. uczniowie klasy 2Tmm pod opieką nauczycieli kształcenia zawodowego oraz wychowawcy klasy wzięli udział w Międzynarodowych Targach Automatyki i Pomiarów. Targi te odbywają się corocznie w Warszawie i stanowią największe w Polsce, profesjonalne forum gromadzące producentów, kompletatorów i odbiorców automatyki przemysłowej. Wstęp na targi jest bezpłatny, ale wiedza i doświadczenie tam zdobywane – bezcenne. Większość uczniów aktywnie zapoznawała się z prezentowanymi urządzeniami i systemami. Uczniowie wysłuchali wystawców, zbierali prospekty i katalogi, które będą przydatne do zajęć szkolnych. Interesowali się zarówno konstrukcją mechaniczną jak i elektronicznym sterowaniem robotów, manipulatorów czy linii automatycznych. Dużo czasu poświęcono również czujnikom i przyrządom pomiarowym.