Eliminacje szkolne do konkursów

W marcu 2018r. w naszej szkole zostały przeprowadzone szkolne eliminacje do dwóch konkursów.

W dniu 7 marca 2018r. odbył się etap szkolny III edycji Konkursu Wiedzy Mechanicznej i Mechatronicznej w zakresie Pojazdów i Maszyn organizowany przez Wydział SiMR Politechniki Warszawskiej, w którym uczestniczyło łącznie 9. uczniów z klas 3Tp i 4Tp.

Tematyka Konkursu dotyczy:

• podstaw fizyki, mechaniki technicznej, elektrotechniki i elektroniki,
  • podstaw konstrukcji maszyn (w tym: materiały konstrukcyjne, połączenia, rysunek techniczny, techniki wytwarzania),
  • układów sterowania i regulacji w pojazdach i maszynach,
  • układów napędowych pojazdów i maszyn (w tym: silniki spalinowe, układy zasilania silników, napędy hybrydowe),
  • diagnostyki (w tym: przyrządy pomiarowe, pomiary wielkości elektrycznych),
  • eksploatacji maszyn i pojazdów (w tym: naprawy, dobór narzędzi, ochrona przed korozją, ochrona środowiska).

Podczas eliminacji uczestnicy rozwiązywali test jednokrotnego wyboru składający się z pytań o zróżnicowanej trudności i punktacji. Ogłoszenie wyników I etapu Konkursu nastąpi 23 marca 2018r. na stronie internetowej Wydziału SiMR. Osoby, które pozytywnie przejdą eliminacje przystąpią do II etapu (finału), który odbędzie się w siedzibie Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych PW. Jego uczestnicy otrzymają zestaw pytań teoretycznych oraz zadań obliczeniowych z wybranych zagadnień, zgodnie z zakresem tematycznym Konkursu.

Trzymamy kciuki za naszych kolegów.

W dniu 8 marca 2018r. odbyły się eliminacje do VII edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii młody Mechanik. Zgłoszone wcześniej dwuosobowe zespoły uczniowskie z klas 2Tp, 3Tp i 4Tp (łącznie 26 osób) przystąpiły do rywalizacji, polegającej na rozwiązaniu testu internetowego. Dokładnie o godzinie 12.00 na stronie www.mobil.pl został zamieszczony link do testu. Każdy z zespołów miał max. 60 minut na udzielenie odpowiedzi na 25 pytań. Przy ocenie będzie decydowała liczba poprawnych odpowiedzi, a w przypadku remisu – kolejność ich przesłania. Do finału awansuje 30 zespołów. Lista finalistów zostanie opublikowana 12 marca 2018r. na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl.

Finał konkursu odbędzie się 5 kwietnia 2018r. podczas Targów Motor Show w Poznaniu.

bez-nazwy-1 obraz-mm-2018